Швидка доставка. Отримаєте замовлення через 1-2 дні

Корм для кішок

Фильтри
Вік
Клас корму
Розмір породи
Основні інгредієнти
Особливості складу
Особливі потреби
Бренд

Корм для котів: правильні та збалансовані раціони

Корм для котів вражає своєю різноманітністю. Величезний асортимент харчування, включаючи різні дієти та смаколики, які по-різному виготовляються, застосовуються, зберігаються. У складах можна побачити багато інгредієнтів, корисних речовин, спеціальних добавок. Серед такої кількості продукції буває складно визначитися, який корм підійде для улюбленця найкраще. Тому слід уважно розібратися у відмінностях та специфіці раціону для котів.

Корисні властивості кормів для котів

Кішка — це хижак від природи, тому її харчові звички базуються на цій особливості. До складу обов'язково повинні входити такі компоненти, як білок тваринного походження, жири, кислоти Омега-3, Омега-6, вітаміни, мінерали. Всі ці корисні речовини відіграють ключову роль у підтримці здоров'я вихованця.

Сьогодні кожен власник може підібрати корм на основі індивідуальних потреб свого котика:

  • беззерновий для тварин з підвищеною чутливістю до глютену;
  • гіпоалергенний — не містить алергенів: глютен, соя, яйця, молочні продукти;
  • з пробіотиками при розладах травлення;
  • лікувальний — розроблений для підтримки роботи конкретних органів та систем: зір, травлення, нирки, печінка, шерсть тощо;
  • монопротеїновий — включає лише одне джерело білка, наприклад, з куркою або з лососем;
  • легкозасвоювана дієта для котів із чутливим травленням;
  • комплекс органічних та мінеральних речовин для стерилізованих кішок та для кастрованих котів;
  • поживні склади з таурином для вагітних кішок, для кішок, що годують.

Дуже важливо правильно підбирати їжу, адже помилки під час годування можуть спровокувати різні розлади та хвороби. Важливо, щоб тварина отримувала достатню кількість енергії, адже вона витрачається безперервно.

Класифікація кормів для котів за класами

Залежно від якості інгредієнтів та вартості готового продукту розрізняють класи корму.

  1. Економ — це бюджетний корм, для виготовлення якого використовують субпродукти та м'ясні залишки із включенням штучних добавок.
  2. Преміум — містить більш якісні компоненти тваринного та рослинного походження та збалансований набір поживних речовин: вітаміни, мінерали, жири.
  3. Супер-преміум — лінійка продукції, що охоплює всі життєві цикли кішки. Складається із високоякісних натуральних інгредієнтів.
  4. Холістик — це група поживних і корисних кормів з м'ясом, з рибою, з овочами, з журавлиною. Винятково збалансоване, гіпоалергенне харчування.

Які існують види корму для котів

Головна відмінність між сухим харчуванням та консервованим полягає у відсотку вологості. Сухі гранули містять до 10% вологи, тоді як консерви — до 80%.

Сухий корм

Для приготування використовують висушене м'ясо, рибу чи інші наповнювачі. Основною перевагою є тривалий термін зберігання. У складі мало жирів, але багато солі та вуглеводів. Якщо кішка харчується переважно сухими гранулами, потрібно стежити, щоб вона отримувала достатньо води.

Вологий корм

Такий продукт краще засвоюється організмом, відрізняється високим вмістом вологи, насиченим смаком. Вибір підійде тваринам, які не можуть харчуватися сухими сортами, кошеням, які годують, і кішкам похилого віку.

До цієї категорії потрапляють рулети, паштети, рагу в желе або соусі. Не рекомендується давати вологий корм на постійній основі, оптимально комбінувати його із сухим.

Які ще критерії необхідно врахувати при доборі харчування

Виробники уважно ставляться до потреб домашніх вихованців і пропонують підібрати найбільш підходящу їжу. При складанні раціону для свого улюбленця враховують багато факторів.

  1. Вік — для кошенят від 4 тижнів до 1 року, молоді особини до 3 років, дорослі — до 7 років, для кішок старших 7 років.
  2. Порода є універсальні продукти, спеціальні для короткошерстих, довгошерстих, безшерстих груп, а також для конкретних порід: для бенгальських, шотландських, перських, британських, сфінкса, мейн кун.
  3. Призначення — дієтичний, лікувальний, повсякденний, контроль ваги для активних і малорухливих котиків.
  4. Інгредієнти — необхідно вибирати м'ясні смаки з яловичиною, з індичкою, з ягняти, з качкою, з кроликом. Морепродукти також бажано включати в меню з креветками, з тунцем. Добре переносять коти їжу з вівсяною крупою та з рисом, овочами, зеленню, з клітковиною.
  5. Вага упаковки — якщо консерви є невеликими разовими порціями, то сухий корм може фасуватися по 2 кг, 5 кг, 8 кг, 10 кг, 15 кг і більше.

Популярністю серед власників користуються німецька, французька, італійська, українська, бельгійська виробники. Вибір слід робити з урахуванням рекомендацій ветеринара та індивідуальних потреб улюбленця.